Seminarium internetowe BiOPEN – Wprowadzenie do możliwości korzystania z programów LIFE i BBI

Seminarium odbędzie się 8 maja 2019 r. od 16.00 do 17.00 CET i oferuje zaktualizowane otwarte i nadchodzące połączenia w ramach programów pracy LIFE i BBI, przedstawionych przez Ciaotech (koordynator projektu).

Zarejestruj się na seminarium internetowe na https://biopen-webinar-tickets-60628078214.eventbrite.co.uk

BiOPEN to projekt finansowany w ramach programu „Horyzont 2020” / BBI-JU z partnerami z siedmiu różnych krajów europejskich (Belgii, Finlandii, Niemiec, Grecji, Włoch, Polski i Holandii), który ma na celu stworzenie wyjątkowej platformy otwartej innowacji o istotnych zaletach dla jego użytkowników. Jako członek tej platformy BIOPEN będziesz mógł się dowiedzieć o ofertach, projektach badawczych i dostępnych środkach finansowych w sektorze biotechnologicznym. Możesz dołączyć do projektów, które Cię interesują, w celu produkcji zrównoważonych i konkurencyjnych produktów i procesów opartych na biotechnologii, ponieważ platforma BIOPEN ułatwia kojarzenie i kontakt między organizacjami posiadającymi specjalistyczną wiedzę oraz nowe i istniejące łańcuchy wartości. Ponadto BIOPEN zaoferuje możliwość gromadzenia wyczerpujących informacji na temat patentów, artykuły badawcze i finansowane projekty wynalazków i postępów technicznych. Dzięki narzędziom do kojarzenia dostępnym na platformie będziesz mógł zbudować swoją globalną sieć badawczo-rozwojową i innowacyjną oraz uzyskać dostęp i dzielić się odpowiednią wiedzą na temat procesów innowacyjnych w sektorze biotechnologicznym za pomocą swojego profilu zawodowego.

Utwórz własne konto BiOPEN na https://www.biopen-project.eu/

Projekt BiOPEN to projekt CSA finansowany w ramach BBI JU i koordynowany przez Ciaotech, Włochy. W skład konsorcjum wchodzi 9 partnerów z siedmiu krajów UE (Włochy, Polska, Finlandia, Niemcy, Grecja, Holandia i Belgia) i jest wysoce wyspecjalizowana w przemyśle biotechnologicznym. Składa się z pięciu europejskich klastrów pochodzenia biologicznego (klaster bioekonomiczny, Delta Biobased, CLIB2021, Smart Chemistry Park zarządzany przez Turku Science Park, Zachodniopomorski Klaster Chemiczny Zielona Chemia), trzy firmy specjalizujące się w otwartej innowacji (Ciaotech, Europe Unlimited, Innovation Engineering) i jedno centrum badawcze (National Technical University of Athens). Partnerzy projektu docierają do dużej liczby zainteresowanych stron i zaangażują ich aktywnie poprzez warsztaty, bezpośrednie wsparcie w poszukiwaniu partnerów do współpracy lub współfinansowanie i kojarzenie online. Zapewniają także pięć perspektywicznych badań nad nowymi produktami i rynkami pochodzenia biologicznego, obejmującymi zarówno sektory niższego szczebla, jak i właścicieli marek. Projekt otrzymał dofinansowanie ze wspólnego przedsięwzięcia Bio Based Industries w ramach programu badań i innowacji Unii Europejskiej „Horyzont 2020” w ramach umowy o dotację nr 745719.

Klaster BioEconomy , Niemcy
Kontakt: Steffen Ullmann MA, steffen.ullmann@bioeconomy.de (www.bioeconomy.de)

Biobased Delta , Holandia
Kontakt: Dr. Ir. Willem Sederel, willem.sederel@biobaseddelta.nl ( www.biobaseddelta.nl )

Ciaotech , Włochy (koordynator)
Kontakt: Patrizia Circelli, p.circelli@ciaotech.com ( www.ciaotech.com )

CLIB2021 , Niemcy
Kontakt: Dr. Sarah Refai, refai@clib-cluster.de ( www.clib2021.com )

Europe Unlimited , Belgia
Kontakt: Youssef Sabbah, youssef@e-unlimited.com (www.e-unlimited.com)

Innovation Engineering , Włochy.
Kontakt: Valeria Marino, v.marino@innovationengineering.eu ( www.innovationengineering.eu )

National Technical University of Athens (NTUA) , Grecja
Kontakt: prof. Antonios Kokosis, akokossis@mail.ntua.gr (ipsen.ntua.gr)

Smart Chemistry Park, Turku Science Park Ltd , Finlandia
Kontakt: Reeta Huhtinen, reeta.huhtinen@turkubusinessregion.com ( http://www.smartchemistrypark.com ; http://www.turkubusinessregion.com )

Stowarzyszenie Zachodniopomorski Klaster Chemiczny „Zielona Chemia” , Polska
Kontakt: Przemysław Wojdyła przemek@zielonachemia.eu ( www.zielonachemia.eu )