farmyng logo
 

 FARMYNG ma na celu uprzemysłowienie hodowli owadów o nazwie Tenebrio Molitor w celu produkcji najwyższej jakości białek na paszę dla zwierząt
i nawozy dla roślin. 
Liczba ludności na świecie gwałtownie rośnie i do 2050 r. ma osiągnąć 10 miliardów ludzi – prawie o jedną trzecią więcej niż obecnie. Jednocześnie rosnące zapotrzebowanie na białka ze zwierząt i ryb powoduje ogromne obciążenie dla naszej zdolności do zwiększania zapotrzebowania na surowce. Obecnie preferowanym źródłem białka w żywności dla zwierząt jest mączka rybna. Jednak zaspokojenie rosnącego popytu jest niezrównoważone i może powodować problemy gospodarcze, społeczne, środowiskowe i zdrowotne.
Potencjalne alternatywne rozwiązanie polega na zastąpieniu mączki rybnej źródłami owadów, w szczególności dżdżownic. Owady rozmnażają się szybko i są bardzo skuteczne w przetwarzaniu materii organicznej z roślinnych produktów ubocznych.

Projekt FARMYNG ma na celu rozwój hodowli i transformacji owadów w celu produkcji żywienia zwierząt na skalę przemysłową i zautomatyzowaną. Zaprezentuje pierwszy w swoim rodzaju łańcuch wartości oparty na biologii, który jest w stanie wytwarzać zrównoważone, bezpieczne i wysokiej jakości produkty paszowe z dżdżownic i to na dużą skalę.

Podejście FARMYNG może przekształcić dżdżownice w zrównoważone białka i lipidy przeznaczone na rynki paszowe i karmy dla zwierząt domowych. Takie podejście jest przyjazne dla środowiska i nie powoduje odpadów. Owady emitują również mniej gazów cieplarnianych i amoniaku oraz zużywają mniej wody i ziemi niż inne łańcuchy wartości białka zwierzęcego. Projekt FARMYNG wyznaczy nowy poziom produkcji białka owadów.

Stowarzyszenie Zachodniopomorski Klaster Chemiczny „ZIELONA CHEMIA” jest członkiem konsorcjum realizującym projekt FARMYNG.

 

źródło: https://www.bbi-europe.eu/projects/farmyng

1. Zaangażowanie w media społecznościowe
Strategia mediów społecznościowych została wdrożona w zależności od odbiorców.Dla odbiorców docelowych i zainteresowanych stron zostało utworzone konto na Twitterze i LinkedIn:
Twitter: https://twitter.com/FARMYNG_EU
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/farmyng/Dla ogółu społeczeństwa niedawno uruchomiono stronę na Facebooku i konto na Instagramie:
Facebook: https://www.facebook.com/FARMYNG.EU/
Instagram: https://www.instagram.com/farmyng.eu/

2. Komunikaty prasowe i opublikowane artykułyPodczas uruchomienia projektu FARMŸNG wiele agencji prasowych przekazało informacje o projekcie – przykładowe relacje:
https://premium.courrier-picard.fr/id17287/article/2019-06-12/ynsect-poursuit-sa-mue-amiens
https://biorrefineria.blogspot.com/2019/06/farmyng-project-first-commercial-insect-biorefinery-for-alternative-proteins-production-ynsect.html
https://www.eu-startups.com/2019/06/paris-based-ynsect-wins-e20-million-in-backing-from-the-eu-to-build-the-first-fully-automated- roślina białkowa na bazie owadów /
http://www.formule-verte.com/nutrition-animale-lancement-du-projet-farmyng-par-ynsect/

3. Projekt FARMŸNG jest regularnie wymieniany poprzez lidera konsorcjum – firmę Ÿnsect: w artykułach i wywiadach – przykładowe relacje:
https://www.lesechos.fr/industrie-services/conso-distribution/ces-entreprises-de-la-foodtech-qui-drainent-des-millions-ou-pas-1179986
https://www.europe1.fr/emissions/le-regard-montanay/demain-les-porcs-et-les-volailles-seront-ils-nourris-aux-insectes-3949997.