Firmy Klastra Chemicznego na targach Fancy Food Show w Nowym Jorku

Firmy Klastra Chemicznego na targach Fancy Food Show w Nowym Jorku

Po raz pierwszy w historii, Polska zorganizowała swój pawilon wystawienniczy podczas największych w Ameryce Północnej targów spożywczych, Fancy Food Show w Javits Center na Manhattanie w Nowym Jorku. Ponad 30 polskich firm zaprezentowało swoje produkty, a wszystkie charakteryzowała wysoka jakość oraz organiczne pochodzenie tych produktów. Wśród wystawców targów znalazły się również firmy naszego Klastra Chemicznego „Zielona Chemia” (Stowarzyszenie wykupiło po raz pierwszy swoje małe stoisko wystawiennicze), które prezentowały swoje produkty spożywcze oraz wyroby ekologiczne (wśród nich: m.in.: E-condimenta ze Świdwina czy grupa Maspex z Wadowic).

W tegorocznych targach wystawiało się ponad 6100 wystawców z 55 krajów świata. Nasze firmy po raz pierwszy mogły zaprezentować i promować swoje produkty jak też nawiązywać bezpośrednie nowe kontakty handlowe. Warto tutaj zaznaczyć iż podczas trwania targów udało się pozyskać nowe relacje handlowe z hurtowniami z Nowego Jorku (Bacik czy Lovell), które to firmy specjalizują się dystrybucji polskich produktów spożywczych w USA.

Targi są istotnym elementem promocji polskich marek w USA, a udział w nich, jest często podstawą do rozwoju na rynku amerykańskim. Polskie stoisko wystawiennicze w czasie trwania targów było zorganizowane oraz koordynowane przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku, którego kierownikiem jest Pani Konsul Sabina Klimek. Dzięki tej pomocy nasz Klaster oraz firmy uczestniczące w targach otrzymały wszechstronną pomoc jak też wsparcie organizacyjne w tym wydarzeniu. Tą droga pragniemy jeszcze raz podziękować Pani Konsul Sabinie Klimek za pomoc oraz wsparcie podczas trwania targów.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że w czasie trwania targów odbyła się w Ambasadzie RP w Nowym Jorku uroczysta gala dla przedsiębiorców z Polski oraz biznesmenów ze stanu Nowy Jork. Jej celem było umożliwienie przybyłym firmom nawiązanie kontaktów handlowych i biznesowych. Specjalnie z tej okazji przybyła do USA delegacja rządowa, na czele z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rolnictwa, Jackiem Boguckim. Na targach Minister Bogucki spotkał się z Komisarzem Departamentu Rolnictwa stanu Nowy Jork, Richardem Ball, aby przedyskutować możliwości jakie niesie ze sobą rozwój biznesowy polskich firm w stanie NY. Przybyłych do Ambasady na Galę gości powitał Konsul Generalny RP w USA Pan Maciej Golubiewski.

Uczestniczący w targach Prezes Zarządu Klastra Jacek Drożdżal nawiązał nowe kontakty biznesowe dla firm Stowarzyszenia, w tym doprecyzowano wstępne porozumienie o współpracy z międzynarodową firmą spedycyjną Fracht FWO z Warszawy. Podsumowując to wydarzenie wypada powiedzieć, iż firmy z Klastra szykują się już do kolejnej promocji swoich produktów na i ekspansji rynku USA podczas targów Fancy Food Show w roku 2018.