„Green Chemicals” – innowacyjne spotkanie w Barcelonie!

Serdecznie zapraszamy na innowacyjne wydarzenie w Barcelonie, które odbędzie się 5 października 2017r. w ramach tygodnia przemysłu.  Watify organizuje spotkania kooperacyjne z branży przemysłowej zrzeszającej koncerny, przedsiębiorstwa i wszelkiego rodzaju organizacje zajmujące się „zieloną chemią”.

Rolą „Zielonych Substancji Chemicznych” jest znalezienie proekologicznych substytutów będących alternatywą dla produktów chemicznych. Mają one przede wszystkim minimalizować wpływ człowieka na środowisko naturalne i zapobiegać bezpośredniemu oddziaływaniu substancji chemicznych wykorzystywanych w procesach produkcyjnych. Równie istotnym aspektem jest poszukiwanie substancji, które zmniejszają zużycie i powstawanie toksycznych i niebezpiecznych produktów.

Inicjatywą Watify jest przeprowadzenie kampanii, która przede wszystkim podniesie świadomość potrzeby przemian technologicznych w przemyśle. W związku z wydarzeniem serdecznie zapraszamy do rejestracji w wydarzeniu.

Wydarzenie łączy ze sobą możliwość odkrycia najnowszych osiągnięć w dziedzinie chemii ekologicznej oraz okazję do nawiązania kontaktów z partnerami publicznymi i prywatnymi w ramach projektów współpracy międzyregionalnej. Wydarzenie skupi się na ewolucji rynków, wyzwaniach i możliwościach związanych z produkcją i wykorzystaniem zielonych chemikaliów w Europie. Zostaną również zaprezentowane projekty, programy i rozwiązania technologiczne w tej dziedzinie.
Podczas wydarzenia będą prowadzone zarówno rozmowy dwustronne między sektorem publicznym, prywatnym, jak i środowiskiem akademickim, a także wielostronne spotkania warsztatowe, które będą dotyczyć następujących tematów:
· Nowe podejście do surowców
· Substytucja niebezpiecznych substancji chemicznych
· Otwarta dyskusja na temat substancji aromatycznych na bazie biologicznej
· Odpady z chemikaliami – korzyści i wyzwania

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa:

Aby dowiedzieć się więcej o wydarzeniu zapraszamy TUTAJ

Udział w imprezach jest bezpłatny, jednak miejsca są ograniczone. Rejestracja uczestników odbywa się na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”, dlatego zachęcamy do jak najszybszego zarejestrowania się!