Misja bilateralna do USA

Już po raz kolejny Klaster Chemiczny Zielona Chemia zorganizował dla swoich członków misję bilateralną do partnerów w Stanach Zjednoczonych. Misja odbyła się na przełomie lutego i marca br. A jej uczestnikami byli przedsiębiorcy zajmujący się produkcją produktów ekologicznych. Tym razem członkowie Platformy Zdrowej Żywności rozmawiali o możliwościach eksportu ich towarów na rynek amerykański. Produkty ekologiczne oraz eko na tym rynku są bardzo popularne, a rynek cały czas jest nienasycony. Dzięki uprzejmości Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Nowym Jorku udało się zaprezentować ofertę handlową firm-członków Klastra oraz przedstawić możliwości szerszej współpracy z Biurem.

– Dla nas to bardzo interesujące rozwiązanie i możliwość współpracy z Klastrem Zielona Chemia. Dzięki relacjom biznesowym oraz zdolnościom organizacyjnym biura możemy wesprzeć działania przedsiębiorców na rynku amerykańskim, a konkretnie w Nowym Jorku, gdzie zapotrzebowanie na produkty ekologiczne i zdrowej żywności jest bardzo duże – mówi Ewa Bieniek kierownik Biura.

Przedsiębiorcy mogli również spotkać się biznesowo z partnerami branżowymi – hurtowniami spożywczymi m.in. Bacik, Ryszard Food Distributor, Belweder czy Lowell International Food mający swoje siedziby w Nowym Jorku. Ponadto zadeklarowali oni chęć udziału w kolejnych międzynarodowych targach żywności Fancy Food Show, które odbędą się w czerwcu br. w Nowym Jorku.

cof

?????????????