Misja gospodarcza do Kijowa

Po raz kolejny w dniach 10-12 grudnia br. Klaster Chemiczny „Zielona Chemia” ze Szczecina oraz firma Fosfan SA ze Szczecina wyruszyły na zagraniczne podboje biznesowe. Tym razem na zaproszenie Związku Chemików Ukrainy obie delegacje udały się do Kijowa (Ukraina), aby tam spotkać się i porozmawiać z przedstawicielami i dystrybutorami firm nawozowych działających na tym rynku. Podczas spotkania przy „okrągłym stole” rozmawiano o możliwościach szerszej współpracy oraz działaniach biznesowych i wprowadzeniu nowych produktów nawozowych na rynek ukraiński.

– Takie spotkania to dla na bardzo ważna wymiana doświadczeń oraz możliwość nawiązywania bardziej przyjacielskich i biznesowych relacji z naszymi Partnerami z Polski; powiedział podczas spotkania Olieksyj Gołubow – Przewodniczący Związku Chemików Ukrainy.

– To dla naszego Klastra kolejny krok w kierunku biznesowej internacjonalizacji, którą z sukcesem staramy się realizować wraz naszymi firmami. To dobry czas, aby firmy takie jak Fosfan mogły poznać ten nowy rynek wschodni i oferować swoje najnowsze produkty oraz doświadczenia w branży nawozowej. Myślę, ze dzięki tym rozmowom dojdzie do zawarcia i podpisania stosownych umów biznesowych z korzyścią dla obu stron – powiedział Jacek Drożdżal Prezes Zarządu Zachodniopomorskiego Klastra Chemicznego Zielona Chemia.

To kończąca ten rok międzynarodowa wizyta bilateralna Klastra wraz z firmami. Dzięki takim spotkaniom oraz wizytom Klaster realizuje swoje cele strategiczne z korzyścią dla firm, jednocześnie wzmacniając swoją współpracę z Partnerami z zagranicy ( w mijającym 2018 r. odbyło się blisko 30 bilateralnych spotkań i wizyt). Następny rok 2019 to również już przygotowywane misje i spotkania bilateralne z partnerami z Polski i zagranicy.