Szkolenie dla firm: „Internet Rzeczy i Przemysł 4.0– nowa rzeczywistość w biznesie – szanse i zagrożenia dla firm” 15 stycznia 2019 r., Szczecin

Ośrodek Enterprise Europe Network afiliowany przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego – Szczecińskie Centrum Przedsiębiorczości, serdecznie zaprasza przedsiębiorców do udziału w bezpłatnym szkoleniu.

Internet Rzeczy i Przemysł 4.0 – Rewolucja już tu jest. Co o niej wiesz?

Celem szkolenia jest przedstawienie szans oraz zagrożeń nowej rzeczywistości biznesowej, jaką jest Internet Rzeczy oraz Przemysł 4.0. Szkolenie ma na celu przybliżenie tego tematu przedsiębiorcom.

„Czwarta rewolucja” zmieniła już świat, w którym żyjesz, nie tylko w życiu prywatnym, ale również w zakładach przemysłowych:

  • sterujesz procesami produkcyjnymi z telefonu komórkowego
  • serwer Twojego systemu produkcyjnego znajduje się  pod  kołem  podbiegunowym
  • kalkulujesz, czy produkcja części zamiennych w technologii 3D byłaby bardziej opłacalna
  • rozważasz skorzystanie z rozszerzonej rzeczywistości, by lepiej zaprojektować układ maszyn na nowym stanowisku produkcyjnym
  • „Inteligentna fabryka” może umożliwiać przeprowadzenie praktycznie całego procesu produkcyjnego z minimalnym udziałem ludzi

Dla kogo?

  • Szkolenie przeznaczone jest dla kadry zarządzającej średniego i wyższego szczebla
  • Dla właścicieli i przedstawicieli firm zainteresowanych  Internetem rzeczy i Przemysłem 4.0
  • Dla inżynierów i menadżerów odpowiedzialnych za procesy technologiczne w firmach

Warsztatowe szkolenie poprowadzi Pan  dr inż. Piotr Lech – adiunkt na Wydziale Elektrycznym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego jest autorem wielu publikacji związanych z Internetem Rzeczy oraz członkiem komitetów programowych międzynarodowych konferencji naukowych ICT. Również w ramach działalności dydaktycznej od lat związany jest z technologiami ICT.  Dr Piotr Lech utrzymuje ciągły kontakt z technologiami mobilnymi w relacjach z biznesem, poprzez pełnienie funkcji koordynatora w projekcie Samsung Labo z ramienia WE ZUT.  Poza uczelnią aktywnie wspiera działania Open Education and Development Group.

Wymogi formalne:

  • Szkolenie przeznaczone jest dla przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego
  • Z jednej firmy mogą uczestniczyć maksymalnie dwie osoby

Szkolenie odbędzie się w siedzibie  Zachodniopomorskiego  Stowarzyszenia Rozwoju Gospodarczego – SCP,  przy ul. Kolumba 86, w Szczecinie, w godz. 9.00 – 15.30.

Warunkiem uczestniczenia w szkoleniu jest przesłanie do dnia  10  stycznia 2019 r., do godz. 12.00, do biura Enterprise Europe Network, wypełnionego formularza zgłoszeniowego. Zgłoszenie należy przesłać mailem na adres: een.szkolenia@zsrg.szczecin.pl. W przypadku pytań,  prosimy o kontakt pod nr telefonu: 91 433 02 20.