Szkolenie: Unijny Kodeks Celny w transakcjach z krajami trzecimi – dla początkujących

RCIiTT ZUT zaprasza wszystkich przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego na wyjątkowe szkolenie poświęcone cłom, pozwoleniom oraz procedurom celnym, które poprowadzą praktycy i eksperci z Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.

Czym są kraje trzecie w obrocie międzynarodowym? Sprzedajesz lub sprowadzasz towar np. z Chin, USA, Rosji lub z innego państwa niebędącego członkiem UE? Czym jest np. procedura wprowadzenia towaru do obrotu lub procedura nadawania pochodzenia i jak je przeprowadzić? Jaka jest różnica między przetwarzaniem a uszlachetnianiem sprowadzanych wyrobów? Czy zawsze musisz korzystać z usług agencji celnej, czy możesz dokonać najprostsze czynności celne samemu? Czy to możliwe, by importując lub eksportując Twoja firma nie musiała płacić cła lub podatku VAT? Jakie w ogóle obowiązują procedury w transakcjach z krajami trzecimi? Czy warto skorzystać z portu morskiego w Szczecinie do wysyłki/odbioru towarów Twojej firmy i jakie daje on możliwości przedsiębiorcom?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskają uczestnicy szkolenia „Unijny Kodeks Celny w transakcjach z krajami trzecimi – dla początkujących”, które odbędzie się 6 listopada 2018 r. Praktycy i eksperci z Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie przedstawią najważniejsze informacje oraz podzielą się własnymi doświadczeniami. Na koniec spotkania przedsiębiorcy będą mogli porozmawiać z ekspertami i zapytać o kwestie procedur celnych dotyczące ich działalności. Zapraszamy!

Na szkolenie obowiązuje wcześniejsza rejestracja. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z p. Jackiem Wójcikiewiczem: Jacek.Wojcikiewicz@zut.edu.pl, tel. +48 91 449 43 90.