Zachodniopomorski Klaster Chemiczny „Zielona Chemia” uczestniczył w Cluster Collaboration Day

Za nami kolejna aktywność.

W dniu 22 lutego 2019 roku Zachodniopomorski Klaster Chemiczny „Zielona Chemia” uczestniczył w Cluster Collaboration Day Klastry w obliczu nowych wyzwań. Program COSME, Horyzont 2020, RIS.

Wydarzenie to odbyło się w ramach EU Cluster Weeks i zostało zorganizowane przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE w siedzibie Agencji Rozwoju Przemysłu w Warszawie.

Uczestnikom eventu przedstawiono w zwięzłej formule możliwości pozyskania grantów przez klastry,  zarówno w programach ramowych, jak i programach krajowych. Oferowane w tych programach instrumenty to szansa również dla MŚP działających w klastrach, które chcą rozwijać swoją działalność w kraju i na rynkach międzynarodowych. W czasie spotkania uczestnicy  mogli dowiedzieć się, jak uzyskać dofinansowanie realizowanych projektów,  zaawansowanych technologicznie rozwiązań oraz wsparcie na komercjalizacje pomysłów.

Spotkanie prowadziła ekspert z Komisji Europejskiej Pani dr Anna Sobczak – Policy Officer for clusters and emerging industries in the context of smart specialisation in industrial modernisation  oraz pracownicy Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.