Wizyta bilateralna z Ukrainy

W dniu 18 kwietnia 2019r. w siedzibie Stowarzyszenia Zachodniopomorski Klaster Chemiczny Zielona Chemia w Szczecinie gościła delegacja przedsiębiorców z Dniepropietrowska na Ukrainie. Celem wizyty było podjęcie wspólnych działań ukierunkowanych na szeroką współpracę oraz biznes z partnerami z Polski. Firma zajmuje się sprzedażą produktów i komponentów dla przedsiębiorców produkujących nawozy mineralno-organiczne, transportem oraz składowaniem towarów. Przedstawiciele firmy mówili o szerokich możliwościach wymiany oraz barterze poszczególnych komponentów do produkcji. Partnerzy zza wschodniej granicy są zainteresowani szeroką współpracą oraz możliwościami eksportowymi z przedsiębiorcami z Polski.

– Nasza firma zajmuje się dostarczaniem produktów oraz transportem towarów drogą morską i kolejową. Przechowujemy, obrabiamy i dostarczamy towary na określony czas wg. dostarczonej specyfikacji kontrahenta. Nasze usługi są monitorowane oraz wyróżniają się jakością i specyfiką transportowanych towarów – mówi Aleksej Kudlai Prezes Zarządu Arial Alliance w Dniepropietrowsku.

Spotkanie to również było formą nawiązania bliższych relacji biznesowych z tamtejszymi firmami pragnącymi współpracować z firmami zrzeszonymi w Klastrze. Delegacja z Ukrainy oficjalnie została też zaproszona przez Zarząd Klastra Chemicznego do wzięcia udziału w wydarzeniu Klastra jakim będzie Chemika-Expo 2019 w czerwcu br.