Wizyta studyjna w Człuchowie

Zarząd Klastra Chemicznego Zielona Chemia w ramach swoich statutowych działań w kwietniu br. spotkał się z Zarządem oraz pracownikami Przedsiębiorstwa Produkcyjnego POLSTYR w Człuchowie. Firma ta powstała w 1993 roku na bazie Chemicznej Spółdzielni Inwalidów i od początku swojej działalności współpracowała z zakładami rowerowymi na terenie Polski, a w szczególności z zakładem „Romet” w Bydgoszczy w zakresie wytwarzania metodą wtrysku części z tworzyw sztucznych. Ustawiczny rozwój firmy, wymogi rynku doprowadziły do zmiany profilu produkcji i osiągnięcia w tej dziedzinie wytwarzania i tłoczenia tworzyw sztucznych wiodącej pozycji na rynku. Obecnie Firma dysponuje 56 wtryskarkami o sile zwarcia od 70 do 1000 ton i zajmuje się produkcją artykułów gospodarstwa domowego oraz części do urządzeń technicznych i energetycznych. Po zmianie profilu produkcji, produkty firmy sprzedawane są w Europie Zachodniej i Skandynawii. Znaczna część produkowanych w firmie wyrobów trafia do europejskich sieci i dyskontów takich jak LIDL czy ACTION.

Podczas spotkania z Zarządem spółki rozmawiano o nowych możliwościach rozwojowych firmy jak też o kierunkach udziału w różnego rodzaju innowacyjnych projektach badawczo-rozwojowych w kraju i zagranicą.

– Nasza Firma dysponuje bogatym i nowoczesnym parkiem technologicznym, który może być wykorzystywany do wdrażania nowych technologii przemysłowych. Obecnie przymierzamy się do zakupu nowych maszyn wtryskowych, które poprawią jeszcze bardziej naszą produkcję oraz będą mogły wprowadzić na rynek nowe produkty do branży opakowaniowej. Myślimy też nad nowymi rozwiązaniami opakowaniowymi dla konsumentów jeśli chodzi o żywność – mówi Jarosław Ustianowski Prezes Zarządu Polstyr.

Dzięki systematycznej pracy oraz podnoszeniu wymagań nad technologią i wyposażeniem parku maszynowego pozwoliło to firmie Polstyr uzyskać poziom europejskiej marki. Produkty firmy łączą w sobie funkcjonalność, solidność, ładny wygląd i przyjazną cenę dla konsumenta.

Kolejne wizyty w firmach Klastra Chemicznego zaplanowane są na następne miesiące tego roku, a lepsza komunikacja z klastrowiczami pozwala na pełniejszy obraz działań i przedsięwzięć Klastra Chemicznego w planowaniu jego działań kierunków rozwoju.

rhdr
rhdr
rhdr