Wizyty studyjne Klastra

Mimo rozpoczętego okresu urlopowego Zarząd Stowarzyszenia Zachodniopomorski Klaster Chemiczny „Zielona Chemia” rozpoczął kolejne działania związane z odwiedzinami przedsiębiorców członków Stowarzyszenia.

Spotkania z firmami miały miejsce w dniach 09 – 12 lipca 2018 r. Trasa spotkań przebiegała przez Warszawę, Lublin, Puławy, Tarnobrzeg, Jasienicę, Leżajsk, Sanok, Jasło do Piekar Śląskich.

Wizyty te dają przedsiębiorcom możliwość przedstawienia własnych firm, ich dorobku i sukcesów, zaprezentowania możliwości rozwojowych, jak też wskazania ewentualnych problemów kooperacyjnych.

Wizyty studyjne to także możliwość spotkań typu B2B oraz rozmów biznesowych nad nowymi projektami i możliwościami współpracy. Dla przykładu – dzięki uprzejmości Zarządu firmy Sanok Rubber Company SA w Sanoku członkowie Zarządu Klastra mieli możliwość zwiedzenia zakładu produkcyjnego tej firmy i zapoznania się z nowymi technologiami produkcji oraz perspektywami rozwojowymi i eksportowymi zakładu. Również podczas spotkania w firmie KB Folie Polska sp. z o.o. w Warszawie zostały zaprezentowane przez Zarząd tej spółki nowe możliwości szerszej współpracy i wymiany bilateralnej. Zaś w Zakładzie Przetwórstwa Owoców i Warzyw Polkon sp. z o.o. w Jasienicy – udało się porozmawiać o możliwościach rozpoczęcia realizacji nowych projektów rozwojowych oraz prac B+R. Natomiast dzięki wizycie w Przedsiębiorstwie Handlowo Usługowym Koder II S.C. z siedzibą w Piekarach Śląskich Klaster otrzyma wsparcie dotyczące rozwoju i szerszej współpracy w nowo powstającej Platformie Reklamowej.

W najbliższym czasie planowane są kolejne wizyty studyjne w firmach – tym razem w środkowej Polsce oraz na Śląsku. Jak zaznaczają Prezesi i Dyrektorzy odwiedzanych firm – to dobry element poznawczy oraz lepsza możliwość zaprezentowania działań zakładu i perspektyw jego rozwoju.

Zarząd Stowarzyszenia Zachodniopomorski Klaster Chemiczny „Zielona Chemia” pragnie podziękować wszystkim odwiedzonym firmom za życzliwe przyjęcie i rozmowy oraz wsparcie organizacyjne podczas podróży służbowej.