XXVI Welconomy Forum in Toruń pod hasłem „Niepodległa – nowe wyzwania”

19 marca 2019 roku zakończyło się XXVI Welconomy Forum in Toruń pod hasłem „Niepodległa – nowe wyzwania”.

W Sesji Plenarnej poprowadzonej przez prof. Michała Kleibera politycy i ludzie gospodarki, podsumowali sto lat polskiej niepodległości i wyznaczyli najważniejsze wyzwania na przyszłość.

Zaliczono do nich przede wszystkim walkę ze smogiem, gospodarkę odpadami, cyberbezpieczeństwo i innowacyjność. Dyskusja była bardzo inspirująca i szalenie ciekawa o czym świadczyć mogła wypełniona po brzegi sala koncertowa w CKK Jordanki. Następnie goście Welconomy przeszli na część warsztatową odbywającą się w hotelu Copernicus. Sprawy gospodarcze, zagraniczne, społeczne i kulturalne zdominowały tematykę pierwszego i drugiego dnia konferencji.

Trzydzieści  paneli dyskusyjnych cieszyło się wielkim zainteresowaniem uczestników a różnorodność poruszanej tematyki sprawiła, że każdy mógł znaleźć dla siebie interesujące go zagadnienie. Stowarzyszenie Zachodniopomorski Klaster Chemiczny Zielona Chemia w osobie Pana Przemysława Wojdyły reprezentowało środowisko Klastrów Polskich w trakcie Panelu Dyskusyjnego pt. Polska Polityka Klastrowa. Moderatorem panelu był Prezes Związku Pracodawców Klastry Polskie Pan Krzysztof Krystowski.