10. KONGRES KLASTRÓW POLSKICH
Z wielką przyjemnością zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie poświęcone sytuacji, roli i rozwojowi klastrów – na 10 Kongres Klastrów Polskich, który odbędzie się w dniach 6-7 listopada 2024 r. w Białymstoku pod hasłem
„20 lat Polski w Unii Europejskiej, 10 lat rozwoju innowacji dzięki klastrom i funduszom europejskim. Gdzie byliśmy, gdzie jesteśmy, co przed nami?”
Związek Pracodawców Klastry Polskie, reprezentujący ponad 40 klastrów i inicjatyw klastrowych zrzeszających firmy, reprezentujące branże innowacyjne z terenu całej Polski, nieprzerwalnie od 2013 roku organizuje wydarzenia z cyklu Kongres Klastrów Polskich. Kontynuując dyskusje z lat ubiegłych, podczas tegorocznej edycji wydarzenia, postanowiliśmy skupić się m.in. na roli i możliwościach klastrów oraz należących do nich firm we wdrażaniu zielonych i cyfrowych zmian gospodarki. Klastry budują zarówno innowacyjność przedsiębiorstw, regionów, ale też zostały uznane przez Komisję Europejską za podmioty wdrażające European Green Deal w małych i średnich przedsiębiorstwach UE oraz pełnią ważną rolę we wdrażaniu praktycznych zagadnień związanych z Industry 4.0, dlatego celem wydarzenia jest omówienie trendów w polityce klastrowej i stymulowanie dyskusji na wysokim szczeblu na temat wyzwań i potrzeb, którymi należy się zająć, lepiej wykorzystując klastry.
Fakt, że tegoroczny Kongres to już 10. edycja, stanowi również doskonałą okazję, by spojrzeć wstecz na historię i osiągnięcia klastrów, ocenić ich obecny stan i omówić przyszłe kierunki rozwoju. Chcemy zaprezentować uczestnikom: ewolucję największych polskich klastrów i środowiska klastrowego (od skromnych początków do chwili obecnej), przeprowadzić analizę sytuacji obecnej (jak klastry przyczyniają się do innowacyjności, konkurencyjności i rozwoju regionalnego) oraz zaprosić Państwa do dialogu dotyczącego przyszłych wyzwań i możliwości dla klastrów, w tym roli technologii i globalnych trendów.
Kongres to zawsze doskonałe miejsce do zapoznania się z planami decydentów, okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych i wymiany opinii oraz doświadczeń pomiędzy przedstawicielami biznesu, nauki oraz administracji publicznej.