Ruszają warsztaty o transformacji cyfrowej

Zarządzanie, technologie i proces transformacji cyfrowej – startujemy z trzema cyklami wirtualnych szkoleń. Uczestnicy wszystkich serii na początku wezmą udział w spotkaniu poświęconym przybliżeniu założeń i standardów czwartej rewolucji przemysłowej.

Tematyka:

W czasie poszczególnych modułów uczestnicy poznają rozwiązania przemysłu 4.0 i dowiedzą się, jak wykorzystywać je w swoich firmach.

Publikacja „Wykorzystaj szansę – zmień klimat w biznesie” dostarcza wiedzę na temat Taksonomii UE określającej warunki, które musi spełnić działalność gospodarcza, by uznać ją za zrównoważoną środowiskowo. Przewodnik można pobrać bezpłatnie na naszej stronie internetowej.

W Polsce marnuje się rocznie 4,8 mln ton żywności. To ogromne obciążenie dla środowiska, m.in. w zakresie emisji CO2. Jaśmina Solecka – prezes Zarządu Stowarzyszenia Natureef, opisuje sposoby, które mogą ograniczyć to zjawisko.

.

Podczas spotkania zamykającego pierwszą edycję cyklu „Przemysł przyszłości w praktyce”, specjalista WSA Solutions, Igor Łęgowski, omówił działanie systemu wykorzystującego czujniki drgań do oceny stanu urządzeń przemysłowych. Ekspert przybliżył schemat rozwiązania i 3 metody uczenia algorytmów wykorzystywane w diagnozowaniu maszyn.