Seria naszych wywiadów trwa! Tym razem dowiadujemy się więcej o Eurion Consulting i jego roli w Biobesticide. Konsultanci PNO odbyli ciekawą rozmowę z Emilie Lemarié i uzyskali głębszy wgląd w jej pracę w ramach projektu.

Czy możesz zaprezentować siebie i swoją firmę?

Nazywam się Emilie Lemarié, po ukończeniu studiów (mgr II stopnia – Biologia Funkcjonalna Roślin, Bioidentyfikowalność, Bioróżnorodność i Biodetekcja, Identyfikowalność i Jakość Rolno-Spożywcza) dołączyłam do firmy EURION Consulting, gdzie pracuję jako europejski regulator rzeczoznawca publicystyczny od 2007 roku.

EURION Consulting został stworzony przez dr Christelle Martinez i ma siedzibę we Francji (Montpellier). Nasza firma składa się z zespołu ekspertów ds. regulacji UE specjalizujących się w rejestracji środków ochrony roślin, w tym produktów do biokontroli, biocydów oraz biostymulatorów i nawozów w Europie.

Nasz zespół, wysokiej klasy naukowcy (magister lub doktor), zdobył obecnie bardzo dobrą reputację, pracując nad tego rodzaju produktami na poziomie regulacyjnym, a zwłaszcza nad produktami Biocontrol.

Jak i dlaczego dołączyłeś do przygody BIOBESTicide?

Ponieważ EURION Consulting jest uznawany za konsultanta ds. produktów Biocontrol, rozpoczęliśmy przygodę z dr. Jonathanem Gerbore (Greencell – kierownik ds. badań i rozwoju) przed projektem BIOBESTicide od wstępnej analizy przepisów UE w celu zbudowania najlepszej strategii wprowadzenia nowego Greencell Produkt biokontrolny na rynku UE. Tak więc nasza firma naturalnie kontynuowała tę współpracę i dołączyła do przygody BIOBESTicide.

Na jakim etapie łańcucha wartości BIOBESTicide jesteście zaangażowani?

EURION Consulting jest zaangażowany w dokumentację zatwierdzającą (dokumentację substancji czynnej na poziomie UE) oraz dokumentację rejestracyjną (dokumentację dotyczącą formulacji na poziomie krajowym) w celu zapewnienia zgodności z przepisami UE dotyczącymi wprowadzenia nowego produktu Greencell Biocontrol na rynek UE.

Jaka jest Twoja wizja środowiska na najbliższe 10 lat?

To bardzo dobre pytanie i bardzo trudno jest mieć realistyczny punkt widzenia, ponieważ 10 lat to dużo, ale krótko na poziomie regulacyjnym. Ponieważ środowisko jest obecnie przedmiotem wspólnego zainteresowania Mondiałów, osobiście mam nadzieję, że w ciągu najbliższych 10 lat pojawią się nowe produkty do biokontroli, co będzie istotnym krokiem dla naszego środowiska i przyszłych pokoleń.

Czego możemy Ci życzyć w 2022 roku i Twojej przygodzie z BIOBESTicide?

Na pewno aprobata Pythium oligandrum na poziomie UE! Dla EURION, jako konsultanta, będzie to doskonała „nagroda” za wykonaną pracę i jakość przygotowanej dokumentacji zatwierdzającej. A to pozwoli pokazać, że nawet jeśli pandemia spowolniła działalność Europy, to nie przerwała przygody BIOBESTicide!