[:pl]Zapraszamy do lektury ARTYKUŁU na portalu Szczecinbiznes.pl, który opisuje nasze nadchodzące klastrowe wydarzenie –
8. Międzynarodowe Forum Gospodarcze CHEMIKA EXPO 2017.

Temat przewodni tegorocznej Chemiki to „Międzynarodowe działania motorem rozwoju firm. Nowoczesne materiały i recykling szansą rozwoju dla innowacyjnych firm i samorządów lokalnych”.
Podczas części merytorycznej połączonej z panelami dyskusyjnymi będzie mowa m.in. o współpracy biznesowej przy projektach i inwestycjach w oparciu o Strategię na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, założeniach inteligentnych specjalizacji jako wsparcia inwestycji i rozwoju w regionie, czy projekcie Polska 3.0 jako nowego kierunku współpracy i wymiany transgranicznej w perspektywie rozwoju innowacji dla firm. Swoimi doświadczeniami w przetwarzaniu odpadów na nowe produkty podzielą się lokalne firmy – Fosfan i Evergreen Solutions oraz Flukar z Katowic.
Głos w tych tematach zabiorą m.in.: Jacek Wójcikowski, dyrektor COIE Urząd Marszałkowski, Michał Przepiera, zastępca prezydenta Miasta Szczecin, Mirosław Warenik, dyrektor ds. rozwoju Fosfan S.A. Siarkopol S.A., Tomasz Chabelski, wiceprezes zarządu Evergreen Solutions, Grzegorz Nieradka, Flukar sp. z o.o.
Polscy przedsiębiorcy będą też mogli poznać doświadczenia swoich szwedzkich kolegów, w kwestiach takich, jak recykling i innowacje w samorządach lokalnych (prelegent: Bengt Malmberg, dyrektor Sustainable Business HUB Malmö) czy skuteczne sposoby pozyskiwania surowców z materiałów odpadowych na przykładzie gospodarki cyrkularnej. O rynkach wschodnich, innowacjach i perspektywach dobrych kooperacji i biznesu opowie Viktar Barsukou, dyrektor Grodzieńskiego Domu Nauki i Techniki w Grodnie (Białoruś).

Rejestracji uczestników można dokonać przez stronę chemika-expo-2017.evenea.pl/.[:]