Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że w marcu ogłoszona została druga edycja konkursu FoodTech Challenge, którego celem jest identyfikacja nowych innowacji technologicznych – jako podstawa transformacji tradycyjnych praktyk rolniczych na bardziej wydajne i zrównoważone. Konkurs skierowany jest do start-upów na wczesnym etapie rozwoju: od międzynarodowych uniwersyteckich zespołów badawczych po indywidualnych przedsiębiorców i małe firmy i zachęca do innowacji w dwóch istotnych obszarach: „produkcja żywności” (w zakresie dostępności i obfitości żywności oraz badania „żywności przyszłości” – alternatyw bogatych w składniki odżywcze) i „redukcja strat i marnotrawstwa żywności” (w celu zapewnienia zrównoważonego rozwoju w całym łańcuchu dostaw żywności i na całej planecie).

Łączna pula nagród wynosi tej edycji 2 mln USD i obejmuje nagrody pieniężne, programy motywacyjne, przyspieszenie rozpoczęcia działalności oraz wsparcie badawczo-rozwojowe. Jest to jedna z wielu inicjatyw w ramach przyjętej w 2018 r. w Emiratach Strategii Bezp. Żywnościowego (UAE Food Security Strategii 2051).

Na stronie https://foodtechchallenge.com można dokonać rejestracji (do 20 maja br.) i wejść w kontakt z zespołem projektu.