Po trwającej 2 lata pandemii koronawirusa COVID-19 w tym roku znowu w halach Jacob K. Javits Convention Center in Manhattan w Nowym Yorku (USA) odbyły się w dniach 12 – 14 czerwca 2022 targi branży spożywczej „Summer Fancy Food Show”.

To największa tego typu branżowa impreza na świecie, która w tym roku zgromadziła blisko 8.000 wystawców z 60 krajów i regionów świata, którzy wystawiali blisko 180.000 produktów – w tym słodycze, sery, kawę, przekąski, przyprawy, etniczne specjały, naturalne produkty organiczne, mięso i jego przetwory, owoce morza oraz wina, napoje i soki.

Podczas targów, również dzięki uprzejmości Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie oraz Zagranicznemu Biuru Handlowemu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Nowym Jorku firmy Klastra „Zielona Chemia” już po raz kolejny mogły uczestniczyć w promocji swoich produktów i usług. Wśród firm Klastra znalazły się: EkoSerwis ze Szczecina, Bioda z Borzysławca, Malwa Tea z Lubieszyna czy Evergeen Solutions z Pyrzyc. Dzięki wystawiennictwu na targach firmy Klastra mogły zaprezentować swój wachlarz produktów oraz nawiązać biznesowe i kooperacyjne łańcuchy wartości dostaw i usług. Dwóm firmom udało się już podczas targów podpisać wstępne listy intencyjne o współpracy z handlowcami z USA oraz Włoch. Jako Klaster trzymamy za tę współpracę przysłowiowe „kciuki”.

– Klaster Zielona Chemia to dla naszego przedstawicielstwa w Nowym Jorku stabilny i pewny Partner w promowaniu działania oraz firm na rynku amerykańskim. Z Klastrem współpracujemy już od kilku lat i ta współpraca niebawem zakończy się podpisaniem wspólnej umowy Partnerskiej pomiędzy Stowarzyszeniem a Polską Agencją Inwestycji i Handlu. Będzie to dla naszego przedstawicielstwa jedno z kluczowych działań. – mówi Krzysztof Grabowski Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Nowym Jorku.

W czasie targów Summer Fancy Food Show przedstawiciele Polskich firm mieli możliwość zaprezentować swoje produkty, wykorzystać wspólną przestrzeń stoiska do spotkań z kontrahentami i potencjalnymi partnerami czy skorzystać z merytorycznego i językowego wsparcia w nawiązywaniu kontaktów handlowych z amerykańskimi kontrahentami. Taka forma działania i współpracy spotkała się z bardzo dużą aprobatą przedsiębiorców Klastra – uczestniczących w tej misji targowej. Wspólnie wyrazili oni chęć wyjazdu na kolejne tego typu targi, które odbędą się w Nowym Jorku w czerwcu 2023 r.

Ta drogą Zarząd Klastra Chemicznego Zielona Chemia ze Szczecina pragnie bardzo serdecznie podziękować organizatorom tej wystawienniczej misji w tym Pani Irminie Włodarczyk – naczelnik Wydziału Wydarzeń Targowych Departament Rolnictwa Ekologicznego i Jakości Żywności Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie oraz Panu Krzysztofowi Grabowskiemu – Kierownikowi Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Nowym Jorku za otrzymaną pomoc i wsparcie podczas targów dla firm naszego Klastra. Liczymy na kolejna owocną i szeroką współpracę z naszymi przedsiębiorcami.