W dniu 23.01.2023r. odbyła się uroczysta Gala wręczenia certyfikatów Krajowego Klastra Kluczowego. Wydarzenie to miało miejsce w Ministerstwie Rozwoju i Technologii w Warszawie.  Podczas uroczystości Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda wraz z Wiceminister Kamilą Król wręczyli certyfikaty dla 20 Klastrów. Zachodniopomorski Klaster Chemiczny „Zielona Chemia” już po raz trzeci w wyniku konkursu realizowanego przez Ministerstwo  został wysoko oceniony za bardzo duży wkład w rozwój polskiej branży chemicznej w kraju i zagranicą  i tym samym recertyfikował swój statusu Krajowego Klastra Kluczowego. Wartym podkreślenia jest, że Zachodniopomorski Klaster Chemiczny Zielona Chemia jest jedynym klastrem kluczowym w Polsce reprezentującym jedną z najważniejszych branżbranż gospodarki-Chemię. Mając na uwadze  fakt iż status ten otrzymują klastry wyróżniające się bardzo dużym potencjałem rozwojowym oraz mającym istotne znaczenie i wpływ dla gospodarki kraju jest to dla nas i naszych członków bardzo duże osiągnięcie .

Spotkanie rozpoczęło się od powitalnego poczęstunku i networkingu, następnie odbyła się uroczysta gala wręczenia certyfikatów. Na zakończenie uroczystości Pani Patrycja Wzorek, pracownik Departamentu Innowacji i Polityki Przemysłowej, przedstawiła „Podsumowanie konkursu o status Krajowego Klastra Kluczowego V i VI runda”.

Zwieńczeniem całego wydarzenia był Panel pt. „Status Klastra Kluczowego – czy to się opłaca?” podczas którego paneliści wypowiadali się na temat korzyści związanych z posiadaniem statusu KKK.