Grupa Azoty Polyolefins SA zarządzająca produkcją polipropylenu w Polimerach Police została Partnerem Surowcowym Konferencji Foliowej 2023.

Konferencja Foliowa 2023 będzie miejscem rynkowego debiutu polipropylenu GRYFILEN. Przypomnijmy, iż docelowo moce produkcyjne instalacji w Policach wyniosą blisko 440 tys. ton rocznie, zatem Grupa Azoty Polyolefins SA będzie największym producentem PP w Polsce i Europie Centralnej.

W portfolio PP GRYFILEN znajdą się wszystkie istotne gatunki opakowaniowe. Produkowany w Policach PP charakteryzuje się bardzo niską zawartością substancji lotnych, nie zawiera ftalanów, czy bisfenolu A (BPA). Zapewnia także znikomą transmisję smaków i zapachów, a to cecha szczególnie ważna w produkcji opakowań do kontaktu z żywnością.

Podczas Konferencji wystąpi przedstawiciel Spółki Pan Piotr Błaszczak, który wygłosi prelekcję pt. Grupa Azoty Polyolefins SA – nowy producent polipropylenu w Europie Centralnej.

W Konferencji weźmie udział 10-osobowy zespół Grupy Azoty Polyolefins SA, który udzieli wszelkich informacji na temat cech, dostępności i warunków handlowych produkowanego w Policach GRYFILENU. Warto przybyć na Konferencję, aby nawiązać partnerskie relacje z kluczowym polskim producentem PP, bowiem na horyzoncie biznesowym rysuje się zwrot cenowy na rynku polimerów. Ponadto, polski producent polipropylenu zdecydowanie wzmocni stabilność i elastyczność producentów opakowań ze względu na szybszą logistykę i decyzyjność, co daje możłiwość szybkiej reakcji na wymagania rynku. Stabilność i szybkość dostaw surowca to podstawa ciągłej i elastycznej produkcji będącej źródłem przewagi konkurencyjnej na rynku.

W imieniu Grupy Azoty Polyolefins SA zapraszamy producentów opakowań z tworzyw sztucznych na Konferencję Foliową 2023: 

https://eplastics.pl/wiadomosci/sp/14686-konferencja-foliowa-2023