24 czerwca 2021 w Warszawie odbyła się konferencja „Okrągły Stół Klastrów”, organizowana przez Platformę Przemysłu Przyszłości. Wydarzenie przeznaczone było dla przedstawicieli Klastrów.
 
„Miejsce klastrów i organizacji klastrowych w polityce innowacyjnej państwa” – to temat wystąpienia ministra Jarosława Gowina. Wydarzenie uzupełnił panel dyskusyjny „Wyzwania w zakresie cyfryzacji, przemysłu 4.0 i Zielonego Ładu” z udziałem przedstawicieli MRPiT.

Wyzwania związane ze zmieniającym się otoczeniem gospodarczym powodują, że klastry i przedsiębiorstwa w nich skupione coraz silniej odczuwają potrzebę dokonywania zmian w organizacji i działaniu. Nowa architektura łańcuchów wartości po pandemii COVID-19 oraz walka ze zmianami klimatycznymi i powrót ośrodków rozwoju nowoczesnych przemysłów do Europy spowoduje w najbliższych latach przyśpieszoną cyfryzację, zmianę modeli biznesowych i silniejsze konkurowanie o pozycję rynkową. Organizacje klastrowe są instytucjami, które mogą skutecznie przeprowadzić uporządkowaną transformację przedsiębiorstw w kontekście branżowych specjalizacji i wpłynąć na konkurencyjność całych branż.

 

Zarząd Zachodniopomorskiego Klastra Chemicznego „Zielona Chemia” aktywnie uczestniczył w wydarzeniu oraz w panelach dyskusyjnych. 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej galerii zdjęć z tego wydarzenia

źródło: 

[1] https://www.gov.pl/web/rozwoj-praca-technologia/okragly-stol-dla-klastrow

[2] https://www.gov.pl/web/rozwoj-praca-technologia/wicepremier-jaroslaw-gowin-uczestniczyl-w-konferencji-okragly-stol-klastrow

[3] https://przemyslprzyszlosci.gov.pl/wydarzenia/konferencja-okragly-stol-klastrow/?_k=04dbdbafb5d2eb344bda6cf669513515