[:pl]Rosnąca świadomość dotycząca zdrowia publicznego i infekcji bakteryjnych skłoniła firmę Kronospan do testowania oraz certyfikacji naszych produktów, a także zapewniania wysokiej jakości połączonej z bezpieczeństwem. Ich płyty HPL, płyty kompaktowe i blaty robocze przewyższają międzynarodową normę ISO 22196: 2011, która mierzy skuteczność antybakteryjną powierzchni i redukcję bakterii w ciągu 24 godzin.

Wyniki przeprowadzonych badań na dwóch gatunkach bakterii (Staphylococcus aureus i Escherichia coli) potwierdzają, że powierzchnia materiałów Kronospan ma zdolność hamowania wzrostu mikroorganizmów.

Dzięki higienicznie zabezpieczonym i zamkniętym powierzchniom produktów bakterie oraz zarazki są redukowane o 99,9% w ciągu 24 godzin. Ta cecha zapobiega również ich rozmnażaniu, co sprawia, że mogą być wykorzystane w obszarach o wysokich wymaganiach higienicznych.

Certyfikowana antybakteryjność powierzchni jest właściwością produktów Kronospan niezależnie od ich dekoru czy tekstury. Dzięki ofercie komplementarnych rozwiązań możesz wybrać dopasowane materiały, aby uzyskać spójny i konsekwentny wygląd w różnych obszarach.

Obszary zastosowania

Dom – Higiena i regularne sprzątanie są niezbędne dla dobrego zdrowia, zwłaszcza w naszych domach. Materiały użyte do produkcji blatów kuchennych, Splashbacks, frontowych elementów mebli i podłóg Kronospan mają właściwości antybakteryjne, nie zawierają żadnych dodatków, dzięki temu w każdej sytuacji poczujesz się bezpiecznie.

Miejsce pracy – Oprócz przestrzegania zasad higieny w miejscu pracy coraz większą rolę odgrywa jakość płaszczyzn elementów wyposażenia wnętrz, w których spotykamy innych. Właściwości antybakteryjne i łatwe do czyszczenia powierzchnie naszych produktów zmniejszają ryzyko przenoszenia zarazków między kolegami, gośćmi i pacjentami.

Przestrzeń publiczna – W miejscach publicznych ludzie powinni mieć pewność, że zadbano o ich bezpieczeństwo. Czystość w hotelach, szkołach, centrach handlowych i szpitalach ma kluczowe znaczenie w obszarach o dużym natężeniu ruchu. Antybakteryjne laminaty HPL, płyty kompaktowe oraz podłogi są dostępne w różnych dekorach, oferują nieograniczone możliwości projektowania architektom i projektantom.

Więcej na: https://pl.kronospan-express.com/pl/highlights/antibacterial_surfaces[:]