Trendy w przemyśle kosmetycznym na 2023 rok
Trendy, wokół których kręcić się będzie nasza praca w przyszłym roku, to cały kalejdoskop znanych nam już zagadnień, odkrytych na nowo i połączonych w nowe konfiguracje. Wartym uwagi tematem jest rosnące znaczenie nowych technologii w pielęgnacji skóry, a także zmiana komunikacji z klientem.
Rzeczywistość rozszerzona
Nowoczesne technologie (augmented reality, AR) są integralną częścią wielu dziedzin życia, również pielęgnacji skóry. Kiedyś idea rozszerzonej rzeczywistości była zarezerwowana dla gier wideo, czy sportu, dziś jest ściśle spleciona ze sferą beauty. Cyfrowe usługi pomagają konsumentom wybrać odpowiednie dla nich produkty, udzielają porad, pozwalają użytkownikom na wirtualne testowanie kosmetyków z bardzo realistycznymi wynikami. Marki udostępniają wirtualne testery kolorów makijażu i farb do włosów w 3D oraz detektory karnacji wraz z oceną skóry, aby pomóc konsumentom w wyborze odpowiedniej gamy, produktu lub odcienia. Rzeczywistość rozszerzona jest narzędziem budowania spersonalizowanej oferty. Możliwość wirtualnego testowania kosmetyków jest szczególnie istotna dla „wychowanego ze smartfonem w ręku” pokolenia Z. Dzięki augmented & virtual reality w branży beauty klienci mogą wirtualnie doświadczyć produktów na swojej twarzy, co minimalizuje ryzyko nietrafionych wyborów i zwrotów. Oprócz zwiększenia sprzedaży, AR może również pomóc markom zmierzyć zainteresowanie i popularność danego produktu, wzmocnić relacje między marką a konsumentem, dostarczyć prawdziwych, opartych na doświadczeniach użytkowników treści dla mediów społecznościowych marki.
Z rozwoju technologii skorzystają nie tylko marki i konsumenci, ale też osoby odpowiedzialne za rozwój receptury produktu. Eksperci portalu connect.in-cosmetics.com przewidują, że w przyszłości roboty humanoidalne mogą pomóc w recepturowaniu kosmetyków, zwłaszcza opracowywaniu nowych efektów sensorycznych i przewidywaniu skuteczności kosmetyków. Być może za kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt lat prace laboratoryjne nad rozwojem receptury zostaną zastąpione jednym algorytmem ułożonym przez robota?
źródło: https://www.chemiaibiznes.com.pl/