VII edycja Konkursu Pracodawca Jutra
O KONKURSIE
Celem konkursu jest wyróżnienie i promowanie podmiotów, które realizują modelowe inicjatywy edukacyjne z zakresu współpracy biznesu z edukacją – czyli działań, które polegają na pobudzeniu świadomości środowisk lokalnych i ich zaangażowaniu w działania na rzecz rozwoju edukacji, rozwoju usług edukacyjnych, działaniach umożliwiających nabycie, uzupełnienie lub aktualizację kompetencji i kwalifikacji.
Dzięki konkursowi możliwa jest wymiana dobrych praktyk w zakresie zarządzania ludźmi w organizacjach oraz tworzenia przyjaznego środowiska pracy, kształtowanego technologią, innowacjami oraz potrzebami zrównoważonego rozwoju. Laureaci konkursu będą stanowić przykład w zakresie realizacji projektów, które przyczyniają się do zwiększenia wiedzy, podniesienia kompetencji lub umiejętności adresatów inicjatyw edukacyjnych.
Tegoroczna edycja konkursu Pracodawca Jutra będzie obejmowała dwie główne kategorie: „Rozwój Pracownika” oraz „Ambasador Edukacji”. W ramach każdej z nich wyróżnione zostaną inicjatywy w segmencie mikro i mały przedsiębiorca, a także w segmencie średni i duży przedsiębiorca.
„Rozwój Pracownika” – inicjatywy z zakresu:
- pomocy pracownikom w rozwoju zawodowym,
- systemów motywujących do podnoszenia kompetencji, uzyskiwania kwalifikacji lub umiejętności,
- inwestycji w rozwój pracowników poprzez programy podnoszące kompetencje lub prowadzące do uzyskania kwalifikacji pracowników (kursy, szkolenia, programy migracji między działami),
- rozwoju kompetencji miękkich (uniwersalnych, ponadsektorowych) poszukiwanych przez pracodawców (np. w formie wolontariatu pracowniczego),
- działań wspierających komfort psychiczny pracowników, w tym umiejętność radzenia sobie ze stresem, lękiem, wypaleniem zawodowym.
PRZEBIEG KONKURSU
ETAP I – Ocena formalna
Ocena formalna złożonych wniosków pod kątem ich zgodności z Regulaminem Konkursu, prowadzona przez Organizatora.
ETAP II – Ocena merytoryczna I stopnia
Ocena merytoryczna I stopnia dokonywana przez Organizatora na podstawie kryteriów zawartych w Karcie oceny zgłoszenia konkursowego.
ETAP III – Ocena merytoryczna II stopnia
Ocena merytoryczna II stopnia, prowadzona niezależnie przez Kapitułę Konkursu oceniającą wszystkie wnioski oraz Kapituły sektorowe, oceniające zgłoszenia w poszczególnych branżach.