W ramach cyklu spotkań biznesowych „Porozmawiajmy o zagranicznym biznesie” polecamy tym razem zagadnienia prawne skupione na tematyce celno-podatkowej. Zwrócimy uwagę, jak unikać ważnych problemów w eksporcie, mogących powodować negatywne konsekwencje prawne.

Możecie Państwo odpowiedzieć – mojej firmy to nie dotyczy, mamy sprawdzonych partnerów zagranicznych, albo – nie mieliśmy takich doświadczeń, nas to nie spotka, jeśli działacie na razie tylko na rynku krajowym. Mamy nadzieję, że tak właśnie będzie. Jednak jak nierzadko pokazuje praktyka nieznajomość kompleksowej regulacji prawnej oraz orzecznictwa może skutkować nieprzyjemnymi konsekwencjami.

Zapraszamy na webinar organizowany przez Wielkopolski Fundusz Rozwoju we współpracy z Polską Izbą Gospodarczą Importerów, Eksporterów i Kooperacji. Niezbędnik eksportera, czyli o preferencjach i ryzykach prawno-skarbowych, już 26 marca o godz. 10:00.

Reguły prawa celnego przybliży Dariusz Kowalczyk – emerytowany oficer Służby Celno-Skarbowej z 25-letnim stażem, ekspert w tematach dokonywania odpraw celnych, prowadzenia postępowań celnych i karno-skarbowych.

Paweł Kaźmierczak oraz Piotr Koźmiński – radcowie prawni oraz Michał Isański – adwokat zwrócą uwagę na podstawowe problemy oraz nieprawidłowości jakie mogą wystąpić w rozliczaniu eksportu. Przedstawią warunki stosowania preferencji w opodatkowaniu VAT, w tym związane z dokumentacją transakcji eksportowych dotyczącą wywozu towarów poza terytorium Unii Europejskiej.

Zachęcamy do rejestracji na spotkanie.

➡ Program i zgłoszenia: https://www.wfr.org.pl/wydarzenie/webinar-niezbednik-eksportera-czyli-o-preferencjach-i-ryzykach-prawno-skarbowych/