Szanowni Państwo,

 

Uprzejmie informujemy, że 27 lutego o godz. 14.00 PAIH organizuje bezpłatne webinarium pt. Paragwaj: możliwości biznesowe w Ameryce Południowej.

 

Podczas webinarium eksperci polscy oraz paragwajscy przybliżą uczestnikom rynek tego mniej znanego kraju południowoamerykańskiego, który od kilku lat przezywa boom inwestycyjny. Jest to kraj otwarty na inwestycje zagraniczne, oferujący najniższe w regionie podatki oraz tanią i zieloną energię. Oferuje zachęty dla firm otwierających w Paragwaju fabryki zorientowane na eksport (maquilas/maquiladoras) – tj. zwolnienia celne dla importowanych produktów inwestycyjnych, ulgi inwestycyjne, łatwą repatriację kapitału oraz ustanowienie minimalnego udziału komponentów z Mercosur na niskim poziomie 40%. Planowana jest industrializacja kraju oraz stworzenie 0,5 mln nowych miejsc pracy do 2030 r.  Najbardziej perspektywiczne sektory współpracy to zielone technologie, bioenergetyka, maszyny i technologie rolnicze, drony, branża medyczna oraz potencjalnie górnicza. Warto tez wspomnieć, że jedna z największych inwestycji unijnych w Paragwaju zrealizowała polska firma.

 

Bliższe informacje w tym wydarzeniu można znaleźć pod linkiem: https://www.paih.gov.pl/events/paragwaj-mozliwosci-biznesowe-w-ameryce-poludniowej/ .

Tam także znajduje się odnośnik do formularza rejestracyjnego. W razie jakichkolwiek pytań proszę je kierować pod adres: tomasz.bajon@paih.gov.pl.

 

Gorąco zachęcamy do udziału w tym webinarium i uprzejmie proszę o jak najszersze rozpropagowanie tej informacji wśród instytucji, organizacji i firm.