Kolejnym etapem wizyty pod koniec stycznia 2024 była wizyta w Zarząd Klastra w firmie Alventa, która usytułowana jest w Alwernii k. Wadowic. Firma jest uznanym producentem nawozów i związków chromu i fosforu, które wprowadza obecnie na rynek w nowych proekologicznych produktach zgodnie z oczekiwaniami klientów. Firma podjęła działania w zakresie ochrony środowiska, które mają zapewnić możliwość poszerzania palety wyrobów, oraz racjonalny i bezpieczny rozwój Spółki. Takie działania w oparciu o możliwości pozyskania środków na realizację tych celów były tematem spotkania pracowników działu rozwoju z Zarządem Klastra Chemicznego Zielona Chemia. Rozmawiano o możliwości lepszego wykorzystania surowców odpadowych w ich ponownym recyklingu oraz odzyskiwania jako produktów do dalszej produkcji w firmie. Dzięki takiemu podejściu firma chce jeszcze lepiej rozwijać swoje technologie produkcji, które będą przyjazne dla środowiska oraz zadowolą oczekiwania klientów, a ich wyroby wysokiej jakości skutecznie konkurować z wyrobami innych producentów..

W trosce o klientów prowadzimy badania nad możliwością wdrożenia technologii pozwalającej utylizować uciążliwe odpady poprodukcyjne powstające podczas stosowania naszych wyrobów. Pragniemy pozyskiwać kolejne dotacje na realizację tych innowacyjnych działań – mówi Marcin Figura  – Kierownik Działu Rozwoju w Alventa SA.

Podczas tego spotkania omówiono również realizowane przez Stowarzyszenie międzynarodowe projekty w tym m.in. BIOMODEL4REGIONS, FARMING czy ERAZMUS. Przedstawiono możliwości wspólnego uczestnictwa i realizacji podobnych tego typu działań oraz projektów

W spotkaniu wzięli również udział Członkowie Zarządu Klastra : Jacek Drożdżal – Prezes Zarządu oraz Przemysław Wojdyła – Członek Zarządu.