Incoterms: odpowiedzialność i koszty w transakcjach międzynarodowych

Szkolenie stacjonarne dla przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego zainteresowanych współpracą biznesową z partnerami zagranicznymi (dostawcami lub odbiorcami produktów), 14 czerwca 2023 r. w Szczecinie.

W świecie globalizacji, międzynarodowych łańcuchów dostaw oraz jednolitego rynku UE, transakcje międzynarodowe i transgraniczna wymiana towarowa stały się codziennością każdego przedsiębiorcy w Polsce. Wielu z nich wciąż jednak nie wie, jakie zasady obowiązują w takiej współpracy i na jakie elementy należy zwracać uwagę w negocjacjach z partnerami zagranicznymi. Warto więc poznać najlepsze odpowiedzi na pytania:

  • Kto odpowiada za organizację transportu i jego koszt?
  • Jakie środki transportu muszą być zapewnione, kto i w którym momencie za nie płaci?
  • Czy koszty operacji logistycznych obciążą kupującego czy sprzedającego?
  • Która ze stron odpowiada i płaci za przygotowanie dokumentów przewozowych?

gdyż to one decydują o ostatecznej opłacalności zawieranych umów handlowych.

Przedsiębiorcom zainteresowanym odniesieniem sukcesu na rynku międzynarodowym i zawieraniem korzystnych umów z partnerami zagranicznymi przybliżymy reguły Incoterms 2020, które są honorowanym na całym świecie zestawem zasad regulujących warunki sprzedaży międzynarodowej. Uczestnicy szkolenia:

  • poznają reguły Incoterms 2020 i ich rolę w międzynarodowych umowach handlowych;
  • otrzymają praktyczne wskazówki, które z reguł najlepiej stosować w ich działalności;
  • dowiedzą się kto, kiedy i za co odpowiada oraz płaci realizując transakcje w eksporcie lub imporcie w oparciu o reguły Incoterms 2020.

Szkolenie poprowadzi p. Jacek Wójcikiewicz – konsultant ds. transferu technologii oraz ekspert ośrodka Enterprise Europe Network działającego w RCIiTT ZUT z zakresu handlu międzynarodowego, umów handlowych, posiadający w ieloletnie doświadczenie m.in. w zakresie transakcji kupna i sprzedaży z wykorzystaniem reguł Incoterms.

 

Rejestracja: https://innowacje.zut.edu.pl/wydarzenia/incoterms-odpowiedzialnosc-i-koszty-w-transakcjach-miedzynarodowych