PROJEKT ERASMUS+
KOMPETENCJE I KWALIFIKACJE W SEKTORZE WODOROWYM
INFORMACJE O PROJEKCIE
KOMPETENCJE W SEKTORZE WODOROWYM
Program: Erasmus+
Sektor: Kształcenie i szkolenie zawodowe
Akcja 2: Współpraca na rzecz innowacji i dobrych praktyk
Tytuł projektu: „Professionals and their skills in hydrogen sector”
Numer projektu: 2023-1-PLO1-KA220-VET-000159821
Okres realizacji: 1.11.2023-31.10.2025
Międzynarodowe Konsorcjum składa się z:
Stowarzyszenie Zachodniopomorski Klaster Chemiczny „Zielona Chemia” – Szczecin, Poland
Fundacja Edukacji Rozwoju i Innowacji – Kraków, Poland
ECRN European Chemical Regions Network – Brussels, Belgium
EDU SMART TRANING CENTRE LIMITED – Kells, Ireland
DOBRE PRAKTYKI
DOLINY WODOROWE
ROZWÓJ SEKTORA WODOROWEGO W SZWECJI
SEKTOR WODOROWY - ZASADY BEZPIECZEŃSTWA
ZAWODOWY CERTYFIKAT KOMPETENCJI W ZAKRESIE ENERGII WODOROWEJ
ZAWODY WE FRANCUSKIEJ GOSPODARCE WODOROWEJ
GAZ SYSTEM S.A.
AKADEMIA WODOROWA
WODÓR - PRZYKŁADY SZKOLEŃ
PROJEKTY WODOROWE W IRLANDII - STUDIA PRZYPADKÓW
CASE STUDY I HIPOWER ENERGY
H2IDEA
GRUPA KAPITAŁOWA ZE PAK S.A.
AKTUALNOŚCI PROJEKTOWE
11 grudnia w Parlamencie Europejskim odbyła się uroczystość z okazji 20-lecia Europejskie Sieci Regionów Chemicznych (ECRN). Wydarzenie zostało zorganizowane przy wsparciu Województwa Mazowieckiego oraz europosła p. Adama Jarubasa. Uroczystość była okazją do przedstawienia stanowiska ECRN na temat przyszłości przemysłu chemicznego…
źródło: https://www.swiatbiznesu.com/
W Rafinerii Gdańskiej trwa realizacja projektu inwestycyjnego o nazwie PURE H2. Celem jest podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez wprowadzenie do produkcji wodoru jakości 99,999%.Grupa Lotos S.A. zamierza wykorzystać swój potencjał i doświadczenie w dziedzinie wytwarzania wodoru, a także promować wodór jako zeroemisyjne paliwo przyszłości.…
Szanowni Państwo, Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na Platformie EPALE w ramach realizowanego przez Konsorcjum projektu dot. gospodarki wodorowej. Artykuł powstał w ramach projektu nr 2023-1-PL01-KA220-VET-000159821 „Professionals and their skills in hydrogen sector”.https://epale.ec.europa.eu/en/blog/professional-competence-irish-hydrogen-sector Autorzy: Ph.D. DSc. Eng. Bożena Gajdzik, assoc. prof., Silesian…
Stowarzyszenie Zachodniopomorski Klaster Chemiczny „Zielona Chemia” wzięło udział w konferencji „Pokaż swój projekt! Pokaż swój produkt!”, która odbyła się 6 czerwca w Warszawie. Wydarzenie poświęcone było promocji i upowszechnianiu rezultatów projektów Erasmus+ w sektorze Kształcenie i szkolenie zawodowe. Upowszechnianie produktów…
21 maja 2024 roku odbyło się seminarium "Zintegrowany System Kwalifikacji - rozwiązania służące rozwojowi kadr w branży chemicznej", którego Stowarzyszenie Zachodniopomorski Klaster Chemiczny "Zielona Chemia" było współorganizatorem. Podczas paneli wystąpienie miał wiceprezes klastra, pan Przemysław Wojdyła, który omawiał kompetencje i kwalifikacje…
PRODUKTY
PRZEGLĄD STANU GOSPODARKI WODOROWEJ I JEJ TECHNOLOGII W POLSCE
OVERVIEW OF THE CURRENT STATE OF HYDROGEN MANAGEMENT IN POLAND
PRZEGLĄD AKTUALNEGO STANU GOSPODARKI WODOROWEJ W UNII EUROPEJSKIEJ
PRZEGLĄD AKTUALNEGO STANU GOSPODARKI WODOROWEJ W UNII EUROPEJSKIEJ
OVERVIEW OF THE CURRENT STATE OF HYDROGEN MANAGEMENT AND ITS TECHNOLOGY IN THE EU
RAPORT DOTYCZĄCY SEKTORA WODOROWEGO
REPORT - REGARDING THE HYDROGEN SECTOR
Projekt „KOMPETENCJE W SEKTORZE WODOROWYM (PROFESSIONALS AND THEIR SKILLS IN HYDROGEN)” współfinansowany przez Unię Europejską. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za wypracowane treści.
Projekt jest współfinansowany ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską. Wszystkie rezultaty wypracowane w ramach projektu „Professionals and their skills in hydrogen” udostępniane są na zasadzie otwartych licencji (CC BY-SA 4.0 DEED). Można z nich korzystać bezpłatnie i bez ograniczeń. Kopiowanie lub przetwarzanie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione. W przypadku wykorzystania rezultatów niezbędne jest podanie źródła finansowania oraz jego autorów.